Як обрати піч для бані? Закрита чи відкрита кам'янка?

Кожен власник дачної ділянки або заміського будинку вважає за необхідне якнайшвидше придбати лазню. У наших традиціях лазня вважається символом затишку та чистоти, без неї раніше не обходилося жодне домашнє господарство.

Піч є серцем лазні, тому питанню вибору банної печі ми приділимо особливу увагу.
У цій статті ми докладно розповімо про різновиди банних печей і допоможемо зорієнтуватися в їхньому різноманітті, дамо основні характеристики банних печей, представлених на українському ринку, розглянемо різні характеристики печей для лазні та допоможемо Вам вибрати найбільш підходящу.

Отже, Ви вирішили придбати піч для лазні. В першу чергу необхідно уточнити, чи буде піч встановлюватися в вже існуючу лазню, чи димохід нової печі вбудовуватиметься у вже існуючий, або піч вибиратиметься під новозбудоване або спроектоване приміщення. У першому випадку архітектурні рішення можуть зробити корективи у вибір печі і трохи обмежити Вас у виборі. Зокрема, Вас можуть не влаштувати печі з нестандартним виходом димоходу або явно негабаритні для Вашого приміщення печі.Далі Ви повинні вирішити для себе, який режим лазні Ви хочете отримати для себе – російську лазню чи фінську сауну. Хоча будь-які наукові поняття для цих термінів не існують прийнято вважати, що російською лазнею є режим лазні з помірною температурою та підвищеною вологістю (приблизно 60 градусів Цельсія та 60 %  вологості), а сухоповітряною фінською сауною – режим лазні з високою температурою та низькою вологістю (приблизно 90 градусів Цельсія та 20 %  вологості). Важливо пам'ятати, що виробники прямо вказують, для якого режиму бані та чи інша піч більшою мірою підходить. Немає заводської печі, яка з рівним успіхом може експлуатуватися в обох режимах.
При цьому велика ймовірність, що піч, призначена для російської лазні, не здатна буде без вкрай тривалої топки підняти температуру в парилці вище 70 градусів за Цельсієм, а піч для фінської лазні настільки значно прогріє парильне приміщення, що замість необхідних 60 градусів за Цельсієм і 60 відсотків вологості. Ви можете отримати 90 градусів Цельсія та 60 процентну вологість. Такий режим лазні вкрай некомфортний і придатний лише для дуже витривалих банщиків.

Наступний важливий критерій вибору печі - обсяг вашого парильного приміщення, що представляє собою площу підлоги, помножену на висоту парильні. Банні печі рекомендуються виробниками для використання в парильних приміщеннях з певним діапазоном об'єму парильного приміщення (наприклад, від 8 до 18 кубічних метрів). Не слід купувати банну піч, якщо об'єм Вашого парильного приміщення виходить за діапазон, що рекомендується. Якщо Ваше парильне приміщення менше мінімального значення діапазону - піч значно пересушить повітря в парилці і займе в ній дуже багато місця. Якщо ж Ваша парилка більша за максимальне значення діапазону піч просто буде не в змозі нагріти парилку.

Також, якщо Ви плануєте користуватися лазнею в зимовий період, не варто брати піч з максимальним об'ємом парильного приміщення, що рекомендується, близьким або рівним Вашому. Піч може не впоратися з нагріванням приміщення, або це займе у неї значно більше часу, ніж зазначено виробником. В цьому випадку варто брати піч із невеликим запасом.
Далі Вам слід визначитися, звідки топитиметься піч - з парильного приміщення або з передбанника. У більшості випадків одна й та сама модель печі має модифікації з короткою та виносною топкою. Крім вибору, обумовленого архітектурним рішенням, Вам слід врахувати, що піч з короткою топкою, розміщена цілком у парильному приміщенні, дає більше тепла безпосередньо парилці і таким чином більше підходить для фінської сауни. Піч з виносним паливним каналом дозволяє опалити ще й суміжне приміщення (наприклад кімнату відпочинку), а також забезпечити цю кімнату каміном за рахунок гарного панорамного скла..

Закриті каменки є каменками, розміщеними безпосередньо всередині печі. За рахунок цього камені всередині такої кам'янки не вступають у контакт із холодним (щодо температури каміння) повітрям у парній, нагріваються до більших температур і акумулюють більше тепла. При попаданні на таку кам'янку води пара, що вийшла, не може миттєво вийти з кам'янки, а попередньо проходить через спеціальну систему повітроводів або відкриту кам'янку, розташовану над закритою. Тим самим він додатково висушується, стає легшим і невидимим для ока. Така пара вважається ідеальною для російської лазні, лазневі умови стають більш комфортними, а сам банний процес перетворюється на задоволення для всіх членів сім'ї. Сучасними моделями печей із закритими кам'янками є печі від компанії Vesuvi наприклад піч для лазні та сауни "Вулкан" 25м3 скло 400*400 з виносом.
Вибравши піч для лазні Вам необхідно визначитися також із придбанням бака для води, каміння та системи димоходів.

Усі описані Вище моделі печей для лазні Ви можете купити на сайті компанії «Vesuvi» (vesuvi-pechi.com.ua) пропонує вам купити піч для бані або сауни за приємними цінами. Наші фахівці не тільки реалізують опалювальні прилади, а й завжди готові проконсультувати вас щодо догляду за піччю. З компанією «Vesuvi» ваша піч даруватиме вам тільки тепло і ніяких проблем.

 

Покупцеві продукції "Vesuvi" можна проконсультуватися за номером:

(067) 921-95-30

(063) 168-39-79

(095) 921-42-84

Або просто залиште заявку на сайті. Ми зв'яжемося з Вами так швидко, як тільки зможемо.

 

 


Поделитесь:


Напишите коментарий