Варіанти зберігання дров на ділянці

Чи запаслися ви дровами на зиму? Як уже відомо, дрова бувають різними за якістю та кількістю тепла, що виділяється. Але зберігати їх у будь-якому випадку потрібно в сухому місці, за всіма правилами. Розкажемо, як і де можна облаштувати місця зберігання запасу дров на холодні місяці.
На практиці, звісно, ​​для господарів найголовніше — аж ніяк не краса. Необхідно, щоб дрова були під рукою, були готові до використання в печі, каміні, на мангалі.

Найкращим періодом для заготівлі дров фахівці називають якраз середину, кінець осені та початок зими. Саме в цей час у деревині найменше вологи. Крім того, наступні холоди не дадуть власникам забути про те, що час зробити запас дров. Хоча б для лазні та шашлику, якщо у будинку газове опалення.
Важливо! Для зручності використання та зберігання дров критично важливо, як вони нарубані. Чим рівніші поліни, чим більш вони однакові, тим простіше скласти їх в акуратну дровницю.


Ідеальним місцем для зберігання дров стане сарай. У ньому можна облаштувати стелаж, щоб поліна не лежали купою, або просто викласти їх уздовж стін. Підлога є, дах та стіни теж — дрова будуть надійно захищені від дощів та снігопадів. Такий сарай можна використовувати не лише під дрова, але й для зберігання різних садових інструментів – місця вистачить.
Але найчастіше власники вирішують збудувати окремий дровник. Це стає необхідністю, якщо запас потрібен великий, у сараї місця недостатньо. У такому разі важливо дотримуватись таких правил:

 

  • Для дровника вибирається місце, яке не підтоплюється під час злив та танення снігу.
  • Забезпечте освітлення поряд з дровником, щоб можна було брати поліна зимовими вечорами або рано вранці, коли ще не розвиднілося.
  • Обов'язковий хоча б найпростіший фундамент і настил, щоб дрова не лежали на землі.
  • Стіни можуть бути найпростішими, не суцільними, а із зазорами для провітрювання.
  • Покрівля — що завгодно, аби не протікала. Старий шифер теж підійде.

Конструкція проста, може бути збудована з підручних матеріалів. Головне — вдало вибрати місце — щоб дрова і завозити було легко, і переносити до будинку не через усю ділянку кучугурами.

Можна піти більш простим шляхом - зберігати дрова на саморобному настилі зі стійками біля стіни будинку, лазні, гаражу або сараю. Якщо є стріха даху, то додатковий навіс не потрібен, але для надійності можна прикрити дрова щільною плівкою, геотекстилем, щоб точно не промокли.

Настил під дрова можна зробити з піддонів, які, щоб не торкалися землі, доцільно покласти на шлакоблоки або інші кам'яні опори. Пристінна броня хороша тим, що вже має опору ззаду, а з боків дрова можна закріпити просто двома дошками або жердинами.


Важливо! Торці полін самі по собі створять красиву текстуру, дров'яна кладка не зіпсує екстер'єр будівлі, розбавить монотонність стіни. При цьому поліна не повинні бути занадто високо, адже брати дрова ви будете саме зверху, поступово опускаючись шар за шаром.


Саморобні стійки для зберігання дров можна зробити не тільки зі шлакоблоків та жердин. Відмінно підійдуть металеві труби та фітинги, якщо вони залишилися після ремонту.


Продаються готові стелажі та полиці для зберігання дров. Вартість дуже різна, залежно від розмірів, обсягів полів, що зберігаються, і декоративності. Вартість простого металевого стелажу з дахом для зберігання 1,5 м3 дров складає близько 5000 гривень.


Компанія «Vesuvi» (vesuvi-pechi.com.ua) пропонує вам купити дрова за приємними цінами. Ми гарантуємо високу якість продукції, тому в ваших оселях завжди буде тепло. Наші фахівці не тільки реалізують опалювальні прилади, а й завжди готові проконсультувати вас щодо догляду за піччю. З компанією «Vesuvi» ваша піч даруватиме вам тільки тепло і ніяких проблем.


Покупцеві продукції "Vesuvi" можна проконсультуватися за номером:

(067) 921-95-30

(063) 168-39-79

(095) 921-42-84

Або просто залиште заявку на сайті. Ми зв'яжемося з Вами так швидко, як тільки зможемо.


Поделитесь:


Напишите коментарий