Що впливає на тягу? Причини, що впливають на тягу.

Тяга – це рух димових газів вгору димарем будинку, з області підвищеного тиску в область зниженого тиску. У димарі (у трубі) встановленого діаметра, висотою не менше 5м., утворюється розрідження, це означає утворюється необхідний мінімальний перепад тиску між нижньою частиною димоходу і верхньою, повітря з нижньої частини, потрапляючи в трубу, йде вгору. Це і називають тягою. Тягу можна заміряти спеціальними чутливими приладами або взяти пушинку і піднести її до труби.


У чому вимірюється тяга?

Норма тяги для стандартного каміна або печі – в середньому 10 Паскаль (Па). Замірюється тяга за димовим патрубком, оскільки саме там видно швидкість евакуації димових газів та відповідність співвідношенню розмірів топки печі та діаметру димоходу.

 Що впливає на величину тяги?

Насамперед, висота димаря. Мінімально необхідна висота – 5 метрів. Цього достатньо для виникнення природного розрідження та початку руху вгору. Чим вище димохід, тим сильніший потяг. Однак, у цегляному димарі перетином в середньому 140х140мм, при висоті понад 10-12 метрів, тяга вже не зростає. Це тому, що значення шорсткості стін зростає зі збільшенням висоти. Тому надмірна висота не впливає на тягу. Подібне питання виникає у охочих використовувати під димарі канали у будинках. Вони бувають великої висоти та вузького перерізу, тому серйозний камін рідко приєднують до такого димаря.
Причини, що впливають на тягу:

  • Температура відпрацьованих газів. Чим вища температура, тим швидше спрямовуються димові гази вгору, виникає велика тяга.
  •  Прогріваність димоходу. Чим швидше прогрівається димар, тим швидше нормалізується погана тяга.
  • Ступінь шорсткості димаря, внутрішніх стін. Шорсткі стінки тягу знижують, при гладких стінках тяга краще.
  • Форма перерізу димоходу. Круглий переріз – це зразок; овальне, прямокутне і таке інше. Чим хитромудріша форма, тим це сильніше впливає на тягу, знижуючи її.
  • Важливо відзначити, що впливає і співвідношення розмірів топки, діаметра вихідного патрубка та діаметру димохідної труби. При надмірній висоті проектованого димоходу слід подумати про те, щоб зменшити переріз димоходу в середньому на 10%. На топку, на димовий патрубок, встановити перехідник (наприклад з 200-го діаметра на 180-й) і саму трубу брати 180-ту. Це дозволяється виробниками. Якщо для прикладу говорити про "Vesuvi", видно, що він розписує в інструкціях до топок, якого діаметру брати димар залежно від висоти.


Наприклад:

висота до 3 м - діаметр 250,

висота від 3 м до 5 м - 200,

висота від 5 м і вище - 180 або 160. Суворі рекомендації.

 

Компанія «Vesuvi» (vesuvi-pechi.com.ua) пропонує вам купити піч для бані або сауни за приємними цінами. Ми гарантуємо високу якість продукції, тому в ваших оселях завжди буде тепло. Наші фахівці не тільки реалізують опалювальні прилади, а й завжди готові проконсультувати вас щодо догляду за піччю. З компанією «Vesuvi» ваша піч даруватиме вам тільки тепло і ніяких проблем.


Покупцеві продукції "Vesuvi" можна проконсультуватися за номером:

(067) 921-95-30

(063) 168-39-79

(095) 921-42-84

Або просто залиште заявку на сайті. Ми зв'яжемося з Вами так швидко, як тільки зможемо.


Поделитесь:


Напишите коментарий